Inne sposoby ochrony zębów

Dziś powinniśmy mimo wszystko dbać o nasze zęby. Są one bardzo wrażliwe na wiele różnych czynników i właśnie dlatego trzeba o nie naprawdę mocno zadbać aby nie dopuścić do sytuacji, kiedy to próchnica wywrze na nich jakiś konkretny wpływ. Pamiętajmy, że stomatolog to osoba, która pomoże nam ewentualnie rozstrzygnąć wszystkie problemy, które dotyczą naszych zębów. Jedyne co musimy zrobić to poddać się kontroli, a następnie wysłuchać właściwej diagnozy. Nie jest to prosta sprawa, ale mimo wszystko warto zauważyć, że właściwe podejście pozwoli nam uniknąć naprawdę wielu niebezpieczeństw.

Fluor dla poprawy wyglądu zębów

dentystaFluor jest dobry dla naszych zębów zwłaszcza, jeśli w ten sposób jesteśmy w stanie odpowiednio dobrze poprawić mineralizację całego szkliwa. Pamiętajmy, że sama fluoryzacja to nie tylko wybielanie zębów. Tak naprawdę jest to o wiele bardziej złożony proces, który pokazuje nam jasno, że dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie ochronić nasze zęby nie tylko na zewnątrz, ale także i w wąskich szczelinach, czy też innych zagłębieniach. Warto pamiętać, że dzięki takiemu podejściu możemy liczyć także na utwardzenie całego szkliwa. Nasze zęby powinny mieć równowagę mineralną, która polega na tym aby w każdym miejscu znajdowała się taka sama ilość fluoru to pozwoli nam w pełni dobrze chronić nasze zęby przed jakimkolwiek negatywnym skutkiem.

Nadmiar też szkodzi

Dentysta powie nam jednak, że nadmiar fluoru lub co gorsze jego niedobór może doprowadzić do bardzo poważnych ubytków, które ciężko będzie potem wyleczyć. Pamiętajmy, że przed wybranie płukanki, czy też pasty powinniśmy poradzić się naszego stomatologa, jeśli faktycznie chcemy zadbać właściwe o nasze zęby. Fluor jest po prostu taką substancją, że w nadmiernych ilościach jest szkodliwy dla naszego organizmu i musimy mimo wszystko o tym pamiętać. Żeby uniknąć próchnicy wystarczy też dieta, gdzie ograniczymy wszystkie substancje, które mogą destruktywnie wpływać na zęby. Przede wszystkim chodzi tu o słodycze i zawarty w nich cukier. To właśnie on jest najczęściej głównym winowajcą czynnika przez, który powstaje próchnica. Jeśli uda nam się sukcesywnie ograniczyć spożywanie podobnych produktów to możemy być pewni, że próchnica tak łatwo nie pojawi się na naszych zębach a wszystkie czynności profilaktyczne zabezpieczą całą jamę ustną przed tym realnym zagrożeniem. Wybielanie zębów to tylko dodatkowy proces, który pozwala nam chronić nasze zęby przed tak zwaną demineralizacją szkliwa. Nie jest to łatwe zadanie, ale przy odrobinie dobrej woli będziemy w stanie poradzić sobie z takim kłopotem.