Wampiry energetyczne

Od jakiegoś czasu bardzo popularnym stało się nazywanie pewnej określonej grupy ludzi mianem wampirów energetycznych. Są to takie osoby, które wysysają energię z innych w sposób świadomy lub nieświadomy. Jak to się dzieje? Zwykle są niesamowicie skupieni na sobie. Pragną osiągać jedynie własne korzyści. W relacjach są tymi, którzy zawsze biorą, nie dając od siebie nic w zamian. Generalnie spotkawszy taką osobę należy stawiać jej granice, bo inaczej pożre nas ilość jej pragnień. Będziemy czuć poczucie winy z powodu niemocy spełnienia jej coraz większych oczekiwań i narastającą frustrację.

Rodzaje wampirów energetycznych

  1. Wampir – aktor.

To osoba, która zrobi wszystko, by poczuć się akceptowana. Będzie dążyć do zyskania uznania. Składa wiele obietnic, które niestety nie mają pokrycia w ich realizacji. Można powiedzieć, że stara się pokazywać siebie w wyłącznie dobrym świetle, zupełnie jakby nie miała żadnych wad. Przez to tracą na autentyczności, co widać zwłaszcza wtedy, kiedy znamy się z taką osobą długi czas. O czym taka osoba nie mówi? Na pewno nie wyraża swojego gniewu, bo mogłaby przez to stracić w oczach publiczności. Nie denerwuje się, za to z łatwością okazuje pogardę wobec innych.

  1. Wampir – aspołeczny hedonista.

Taka osoba nie ma za grosz poszanowania dla obowiązujących norm społecznych. Kocha wielkie wyjścia, gdyż dzięki nim może błyszczeć. Nie stroni od używek. Często korzysta z możliwości skorzystania z przygody na jedną noc. Nie potrafi radzić sobie w sytuacji, w której nic się nie dzieje. Zasypuje znajomych opowieściami o tym, co u niego słychać, nie dopuszczając nikogo innego do głosu. Typowym zachowaniem takiej osoby jest kłamanie czy plotkowanie, gdyż dzięki nim może utrzymać umysł w stanie ciągłego napięcia. Nie zwraca uwagi na to, że może krzywdzić inne osoby.

przyjazn320

  1. Wampir – narcyz.

Takie osoby nie są do końca świadome tego, co robią. Wynika to z tego, że podczas działania zupełnie nie biorą innych pod uwagę. Wykorzystują ludzi do sobie znanych celów nie zważając zupełnie na ich uczucia. Kiedy coś nie idzie po ich myśli, obwiniają o to otoczenie. Mają się za genialnych nawet jeśli ich życiorys pokazuje, że wcale tacy nie są. Potrafią stworzyć doskonałą historię o sobie samym, którą chętnie opowiadają innych, sprawiając, że ci zaczynają w nią wierzyć, nawet jeśli jest absurdalna.

  1. Wampir paranoidalny.

Takie osoby są poszukiwaczami prawdy. Są niezwykle wyczuleni na sygnały, których nikt inny nie dostrzega. Wierzą sobie, a nie innym ludziom, wobec których pozostają nieufni. Są pełni uprzedzeń, przez które patrzą na innych ludzi. Wszędzie wyczuwają spisek.