Jakie akcesoria do smartfona przydadzą nam się w podróży?

Z telefonu korzystamy codziennie, niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, na mieście, czy gdzieś wyjeżdżamy. Pozwala nam on mieć nieograniczony dostęp do Internetu, a także kontakt telefoniczny z bliskimi. Dlatego warto zastanowić się nad przydatnymi akcesoriami, by nasz smartfon nigdy nas nie zawiódł, zwłaszcza w sytuacji, gdy go najbardziej potrzebujemy.

Oczywiście oferta akcesoriów do smartfonów jest bardzo szeroka. Wśród nich znajdziemy także takie, które są przydatne zwłaszcza na wyjazdach. Zabezpieczają nas przed np. nagłym rozładowaniem baterii czy zbiciem szybki ekranu. Co warto kupić?

Po pierwsze Power Bank, czyli przenośne źródło zasilania do naszego smartfona. Nie zawsze mamy możliwość podładowania telefonu. W takich sytuacjach wystarczy podłączyć go do Power Banka, a szybko odzyska moc.

Gdy planujemy wyjazd nad wodę lub w inne miejsce, gdzie możliwość zalania telefonu jest dość duża, możemy zainwestować w specjalną obudowę. Dostępne są obudowy wodoodporne, które umożliwiają nawet nurkowanie z telefonem i robienie podwodnych zdjęć. Chronią także telefon przed przypadkowym upuszczeniem.

White portable charger is connected to a modern black phone

By ustrzec się przed pęknięciem szybki najlepiej kupić folię ochronna na ekran lub szkło hartowane. W razie uderzenia pęknie nam tylko warstwa ochronna, a wyświetlacz pod spodem będzie dalej cały i zdrowy.

W kwestii ochrony to tyle, teraz zajmijmy się akcesoriami, które ułatwią nam korzystanie z telefonu w różnych warunkach. W przypadku wycieczki samochodowej, dobrym rozwiązaniem jest specjalny uchwyt na telefon. Zwiększa komfort korzystania z telefonu w czasie jazdy. Wystarczy zamontować go w wygodnym miejscu np., na przedniej szybie, włożyć do niego telefon i gotowe. Możemy korzystać z telefonu bezpiecznie i jednocześnie zachowywać odpowiednie bezpieczeństwo na drodze.

Wśród turystów bardzo popularny jest Selfie Stick, który pozwala zrobić selfie z pewnej odległości, dzięki czemu zdjęcie obejmuje nie tylko nas, ale i inne osoby lub widok za nami. Korzystanie z niego jest na pewno wygodniejsze, niż proszenie obcych ludzi o zrobienie nam zdjęcia.

Jeśli wybieramy się na wycieczkę w gronie znajomych, słabym pomysłem jest wyciąganie słuchawek w trakcie rozmowy, by posłuchać muzyki. Możemy skorzystać z przenośnych głośników Bluetooth, by słuchać muzyki wspólnie z innymi.