Rozstanie z nałogiem

Pierwszym i najważniejszym krokiem w życiu palacza jest podjęcie decyzji o odejściu od nałogu. Rzucanie palenia nie jest łatwą sprawą, jednak za pomocą dostępnych środków jest to możliwe. Jednak co dalej? Jak skutecznie radzić sobie z objawami po rzuceniu?

Zachowanie organizmu

Po odstawieniu palenia nałogowiec odczuwa nie tylko psychiczne objawy, ale także fizyczne dolegliwości przez rzucanie palenia. Organizm odczuwa silne zawroty głowy, nudności, rozdrażnienie, złość czy nawet pogorszenie samopoczucia podobne do depresji. Osoba odstawiająca nikotynę czuje silną potrzebę, by ponownie po nią sięgnąć. Kolejne objawy to ucisk w klatce, kaszel, suchość w gardle czy silne bóle głowy. Rzucanie palenia często skutkuje również przybieraniem się na wadze byłego palacza. Pomimo wielu niedogodności po okresie dwóch tygodni organizm zaczyna przystosowywać się do nowej sytuacji i objawy zaczynają ustępować, by ostatecznie całkowicie zniknąć.

Siła regeneracji

Rzucanie palenia sprawia, że już po dwóch dniach ciało palacza zaczyna się regenerować. Zmysły węchu i smaku zaczynają ponownie funkcjonować na wyższych obrotach. W następnych dniach wzmacnia się układ odpornościowy i system krwionośny, ciało staje się silniejsze fizycznie bardziej wytrzymałe. Jeśli były nałogowiec nie wróci do uzależnienia, to może się spodziewać ,że ryzyko zachorowania na nowotwory czy choroby serca (po około roku czasu) zmaleje o połowę. Poprawia się również wygląd rzucającego. Cera przestaje być poszarzała, zęby odzyskują biel i nie unosi się wokół tej osoby przykry zapach tytoniu. Jest to niewątpliwy sukces dla osoby rzucającej. Zalety prowadzenia zdrowego trybu życia i rzucanie palenia zaczyna przekonywać coraz większeilości osób.tabletki do rzucania palenia,  rzuć palenie,

Powrót do natury

Gdy nałogowiec odpowie sobie na pytanie i znajdzie drogę do tego jak rzucić palenie, wtedy może pójść nową drogą- drogą zdrowego życia. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na ekologiczne produkty, których dostępność nie jest już utrudniona ze względu na rosnący rozwój sklepów z naturalną żywnością, bądź na budowanie swojego organizmu poprzez sport. Możliwości są nieskończone: można iść siłownie, wybrać aerobik czy pływanie lub robić coś niekosztującego nic oprócz czasu, jak: jogging, jeżdżenie na rolkach czy rowerze. Rzucanie palenia jest krokiem w życie bez chorób, bez fizycznych dolegliwości i do dłuższego i sprawniejszego funkcjonowania. Jest niewątpliwym motorem do działań dla ludzi nie mających wcześniej z tym do czynienia.