Najlepszy zawód

Kiedy jesteśmy młodzi marzymy ,że nigdy nie będziemy pracowali, a pieniądze same się pojawią. Albo będziemy słynnymi aktorami lub piosenkarkami. Czasem jednak trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i obrać własny kierunek. Są łatwe i trudne. Te drugie dadzą nam satysfakcję i pieniądze. Jaki zawód da nam to czego pragniemy? Adwokat.

Trudne początki

Droga adwokacka jest pełna wybojów i zakrętów. Gdy decyzja zapadnie musimy stawić im czoło. Najpierw przeanalizujmy sami siebie. dobry adwokat musi posiadać pewne predyspozycje. Prawnik powinien mieć świetną pamięć, doskonale orientować się we wszystkich regulacjach prawnych i zmianach jakie nadeszły, musi być błyskotliwy, pewny siebie, powinien radzić sobie w sytuacjach stresowych (takich jest mnóstwo w tym zawodzie). By być najlepszym trzeba również mieć ten subtelny zmysł i wyczucie sytuacji, także posiadać zdolności oratorskie. Jeśli nie posiadamy tych wszystkich cech, to powinniśmy jednak przemyśleć dokładniej swoją decyzję. Nawet kończąc studia i zdobywając odpowiednie tytuły nie będziemy najlepsi. A niestety przeciętny adwokat nie posiada ani wielu pieniędzy, ani prestiżu.

Szkolne lata

Kolejnym krokiem jest uczelnia. Trudno jest dostać się na wybrany przez siebie kierunek ze względu na dużą liczbę kandydatów, jednak posiadając wyróżniające wyniki nie powinniśmy się martwić. Okres studiów trwa pięć lat. Powinniśmy spędzić je jak najlepiej- zdobywając nagrody i wyróżnienia. Uzyskując wysokie wyniki. Młody adwokat po uzyskaniu stopnia magistra musi zrobić 2-3 letni staż (aplikację). Kancelaria adwokacka ,którą wybierze powinna być jak najlepsza- to również jest ważne w naszej karierze. Ucząc się od najlepszych zyskujemy ogromne i bardzo przydatne doświadczenie i wiedzę. Po odbyciu aplikacji jedyne co pozostaje ,to zdać egzamin państwowy. Po wszystkim otrzymujemy upragniony tytuł.radca prawny szczecin,

Kreując przyszłość

Pierwsze kroki w świecie prawniczym są trudne. Jednak po zdaniu egzaminu możemy próbować dostać pracę w kancelarii ,w której robiliśmy wcześniej aplikację. Jeśli wyróżniliśmy się i zdobyliśmy zaufanie, nie musimy się martwić- przyjmą nas. To byłby bardzo dobry początek. Przez lata moglibyśmy pracować na swoim stanowisku ucząc się i nabierając wprawy. Może kiedyś będziemy mogli spróbować założyć własną działalność i cieszyć się z profitów. Jeśli nie chcemy , możemy dalej pracować w danym miejscu awansując i zbierając dobre recenzje. Taka kariera marzy się wielu, jednak tylko garstka ją osiągnie. By cieszyć się takim uznaniem, trzeba najpierw włożyć wiele pracy i wyrzeczeń, by móc zbierać plony. Kariera jednak warta jest ceny.