Jak zrobić domową pizzę?

Pizza to bardzo oryginalna, a jednocześnie stosunkowo prosta potrawa do przygotowania. Czas jej przygotowania wynosi 5 minut, zaś czas gotowania – 10 minut. Jako baza może tutaj posłużyć zawijana tortilla. Ta pizza jest naprawdę pyszna. Do jej przygotowania będziesz potrzebował 1 zwykłej zawijanej tortilli, 50 ml sosu pomidorowego. Natomiast do „polewy” będziemy potrzebowali następujących składników: startego sera, szynka (opcjonalnie), cebula (opcjonalnie) oraz pomidorów (opcjonalnie).

Przygotowania do zrobienia pizzy

pizzaNajpierw umieść w postaci okręgu sos pomidorowy na zawijanej tortilli. Następnie umieść jakiś starty ser na sosie pomidorowym. Złóż krawędzie z sosem pomidorowym i włóż ser. Następnie umieść w środku pozostałą część sosu pomidorowego. Przykryj teraz sos pomidorowy dodatkami, do wyboru. Grilluj teraz pizzę lub umieść ją w piekarniku na 8-10 minut. Ta pizza jest naprawdę pyszna. Chcielibyśmy przedstawić teraz jeszcze inny przepis na doskonałą pizzę domową. Do przygotowania ciasta na tą pizzę będziemy potrzebowali: 550 g białej silnej mąki, 7 g suszonych drożdży (zazwyczaj jedna saszetka), 1 łyżeczki soli kuchennej, 1 łyżeczki cukru pudru, 320 mln ciepłej wody, pieprzu do smaku i 2 łyżek oliwy z oliwek. Do przygotowania sosu natomiast będziemy potrzebowali następujących rzeczy: puszki posiekanych pomidorów, 2 łyżek przecieru pomidorowego, 1 łyżki oliwy z oliwek, pieprzu do smaku, gruboziarnistej soli, 2 ząbków czosnku (drobno posiekanego lub zmiażdżonego), 1 łyżeczki bazylii, 1 łyżeczki oregano oraz 1 łyżeczki tymianku.

Pizza domowa czy pizza z dowozem?

Natomiast jeśli chodzi o dodatki, potrzebny nam będzie na pewno tarty ser cheddar i mozzarella, pozostałe dodatki zależą od Twoich gustów. Gwarantujemy, że ta pizza na pewno Ci posmakuje.Tego typu pizza jest przygotowywana na przykład w http://szczecin-pizza.pl/ Chcielibyśmy jeszcze przepis na ciasto do pizzy domowej roboty. Do jego przygotowania będziemy potrzebowali: 375 g mąki, 7 g drożdży, 1 łyżeczki soli, 1 łyżki cukru, 2 łyżek oliwy z oliwek oraz 225 mln ciepłej wody. Umieść mąkę (375g) do dużej miski, a następnie wymieszaj w drożdżach (7g), soli (1 łyżeczka) i cukru (1 łyżka). Dodaj następnie ciepłą wodę (225 mln) i oliwę z oliwek (2 łyżki) i wymieszaj aż do uzyskania miękkiego, dość mokrego ciasta. Skręć powierzchnię lekko posypaną mąką i ugniataj przez 5 minut, aż ciasto będzie idealnie gładkie. Następnie umieść na swoim cieście do pizzy wybraną przez siebie polewę, a następnie piecz w piekarniku przez 20 minut w temperaturze 200 stopni Celsjusza. Taka pizza jest naprawdę pyszna. Z pewnością przypadnie do gustu Tobie, jak i Twojej rodzinie i znajomym.