Szczoteczki wybielające zęby

Zwykle nie zwracamy uwagi na to, jak myjemy swoje zęby. Dużo osób nie wie też, jakie znaczenie ma odpowiednia szczoteczka soniczna lub elektryczna. Od lat robimy to przecież tak samo – wkładamy zwykłą szczoteczkę do buzi i szorujemy nią od lewej do prawej strony. Wydaje nam się, że czyścimy szczękę przez przynajmniej dwie minuty, dlatego uznajemy, że właściwie dbamy o swoją higienę. A jeśli mimo tego nasze zęby nie mają idealnego koloru, może to oznaczać, że tak naprawdę nieprawidłowo myjemy swoje zęby. Zmieńmy więc „technikę” przy wykonywaniu tego zabiegu, a w efekcie poprawimy kolor szkliwa. Niektóre szczoteczki soniczne mają też specjalną opcję wybielania zębów.

Jakie szczoteczki polecamy?

mycie-zebowWybielanie zębów możemy więc wykonać, myjąc zęby prawidłowo. Jak to zrobimy? Najpierw skontrolujmy, przez jak długi czas szczoteczka do zębów jest w naszych ustach. Nawet jeśli wydaje nam się, że trzymamy ją w buzi bardzo długo, może być inaczej, dlatego zmierzmy ten czas stoperem. Pamiętajmy, że tradycyjnie należy myć zęby przez przynajmniej dwie minuty, więc zawsze musimy dochodzić do tego czasu. Opis prawidłowego mycia można znaleźć na stronie https://szczoteczka-soniczna.edu.pl Pilnujmy tego, a gdy już uda nam się opanować nową technikę, spójrzmy na swoją szczoteczkę do zębów. Bardzo możliwe, że jest już ona całkowicie zniszczona, a i tak z niej korzystamy, przez co wprowadzamy bakterie do swojej jamy ustnej. Już teraz wymieńmy więc swoją szczoteczkę, decydując się na tą soniczną lub elektryczną, która czyści niezwykle dokładnie.

Jak myć zęby?

Będąc w drogerii lub aptece, od razu kupmy też specjalną pastę na wybielanie zębów, którą codziennie, rano i wieczorem, będziemy nakładać na pastę. Musi być ona dopasowana do szczoteczki sonicznej. Przechodząc już do głównej czynności, pamiętajmy o tym, by na każdą część jamy ustnej (są cztery części) przeznaczać pół minuty. Wykonujmy przy tym ruchy wymiatające, by usunąć jak najwięcej resztek z zakamarków. Im mniej bakterii zachowa się w naszej jamie ustnej, tym większa szansa na to, że nie przebarwią one szkliwa.

Warto więc czasem zupełnie od nowa nauczyć się wykonywania pewnych czynności. Nawet tak proste mycie zębów możemy wykonywać nieprawidłowo i przez to, nieświadomie, czasem szkodzimy swoim zębom. Naprawmy to, ucząc się tego, jak należy je prawidłowo czyścić i myć.