Soniczna szczoteczka do zębów – co to jest?

Pojawiła się na rynku stosunkowo nie dawno, lecz na pewno większość z was spotkała się z jej nazwą, a mowa o sonicznej szczoteczce do zębów, która ma za zadanie jeszcze skuteczniej usuwać płytkę nazębną i bakterie.

Krótka historia szczoteczki sonicznej

Soniczna szczoteczka do zębów to szczoteczka elektryczna, której głowica wykonuje ruchy rotacyjno- zwrotne lub wymiatające, a dodatkowo emituje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla ludzkiego ucha, które pomagają usuwać nalot i zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego. Soniczna szczoteczka do zębów pozwala na łatwe i wygodne oraz przede wszystkim wygodne szczotkowanie zębów i utrzymanie prawidłowego poziomu higieny jamy ustnej, przez co jej stosowanie jest szczególnie polecane wszystkim osobom, których zdolności manualne mogą być ograniczone, a mowa tutaj głównie o dzieciach i osobach w różny sposób niepełnosprawnych.

Sposób działania

Soniczna szczoteczka do zębów to urządzenie wykorzystujące najnowsze technologie w celu dbania o zdrowie naszej jamy ustnej, usuwanie płytki nazębnej za pomocą ultradźwięków jest o wiele mniej inwazyjne niż poprzez mechaniczne ścieranie jej, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych szczoteczek manualnych. Soniczna szczoteczka do zębów kładzie znacznie mniejszy nacisk na powierzchnię, jaką czyści, niż ma to miejsce w przypadku klasycznej szczoteczki, dzięki czemu czyszczenie zębów jest delikatniejsze. Używanie sonicznej szczoteczki do zębów poleca się osobą o wrażliwych i podatnych na różnego rodzaju uszkodzenia dziąsłach.

Jak poprawnie z niej korzystać?

szczoteczka sonicznaSzczoteczka ta jest wyposażona w ruchomą głowicę, która dzięki swoim niewielkim rozmiarom dociera do wszystkich, nawet tych najtrudniej dostępnych zakamarków jamy ustnej i dokładnie je czyści. Szczotkowanie zębów za pomocą sonicznej szczoteczki do zębów jest o wiele bardziej komfortowe niż w przypadku innych szczoteczek. Cieszą się one coraz większą popularnością i stale zdobywają nowych fanów.

Cena popularnych modeli

Szczoteczka soniczna  jest droższa od tej manualnej, jak i od klasycznych szczoteczek elektrycznych, jednak wygoda jej użytkowania jest zdecydowanie warta swojej ceny. Szczoteczka ta jest ładowana za pomocą bezprzewodowego akumulatora, wszystkie modele posiadają wymienne końcówki, które umożliwiają korzystanie z jednej szczoteczki przez całą rodzinę.
Soniczne szczoteczki do zębów doskonale dbają o piękny i zdrowy uśmiech, wolny od bakterii, które szczoteczka dokładnie usuwa, korzysta z nich coraz więcej osób w różnym wieku, nie kryjąc zadowolenia z tego urządzenia.