Nowa, lepsza wersja

Czasami zdarza się, że potrzebujemy więcej niż posiadamy. Chcemy coś ulepszyć, udoskonalić. To dotyka wszystkich dziedzin życia, a nawet części ciała. Także zębów. Mimo częstych wizyt stomatologicznych ,to co robi dentysta niekoniecznie nas zadowala, pragniemy bardziej olśniewającego efektu. Jak ulepszyć jego dzieło?

U specjalisty

Pierwszą myślą jaka przychodzi, jeśli chodzi o udoskonalenie szczęki jest wybielanie zębów. Wiele miast , w tym Szczecin oferuje bogaty pakiet ,który zadowoli każdego. Można umówić się na wizytę, a dentysta sam oceni stopień odbarwienia zębów i pomoże wybrać idealny odcień dla nas. Najpierw dentysta usuwa kamień, piaskuje a potem szlifuje zęby. Dentysta daje nam również wybór dotyczący tego jaką metodą decydujemy się na wybielanie zębów. Może to być metoda nakładkowa- pacjent dostaje miękką szynę z winylu wypełnioną środkiem wybielającym i musi ją codziennie wieczorem nakładać (trwa to max jeden tydzień). Drugi sposób ,to metoda naświetleniowa przeprowadzona w gabinecie przez specjalistę. Jest to droższa metoda, ale i bardziej trwała. Pozwala rozjaśnić zęby nawet do ośmiu tonów (żeby uzyskać odpowiedni efekt należy przychodzić na naświetlanie od trzech do czterech razy).

Domowe sposoby

Są też osoby, które wolą działać na własną rękę. Istnieje kilka sposobów, by nadać swoim zębom blasku. Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej szczoteczki. Musi mieć ona miękkie włosie i wyginać się w różne strony, by dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Dentysta również poleca, by zaopatrzyć się w nić dentystyczną, która pozwoli oczyścić dokładnie szpary między zębami. Ważne jest też stosowanie płynów do płukania jamy ustnej i zębów. Usuwają one nagromadzone brudy i bakterie. Gdy od kilkunastu dni stosujemy powyższe metody możemy wtedy zakupić środek gwarantujący wybielanie zębów. Mają one kształt pasków, które przykleja się na górną i dolną szczękę i zostawia na kilkanaście minut. Zabieg powtarza się przez dwa tygodnie. Niejeden dentysta polecał ten sposób osobom zabieganym, nie mającym czasu na wizytę w gabinecie.gabinet stomatologiczny szczecin,

Efekt prawie natychmiastowy

Dzięki powyższym sposobom możemy mieć gwarancję zdrowego, białego uśmiechu. Efekt oczywiście nie utrzymuje się na stałe. Zabiegi trzeba powtarzać co rok lub dwa. Efekty domowego stosowania środków na wybielanie zębów są jeszcze mniej trwalsze. Żeby białe zęby zostały z nami na dłużej dentysta radzi, by zrezygnować chociaż częściowo z palenia papierosów, picia dużej ilości czarnej kawy i herbaty. To pozwoli nam cieszyć się dłużej olśniewającym uśmiechem. Warto spróbować!