Jakie są najnowsze zalecenia dentystów?

Stowarzyszenie dentystów zaleca mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Podczas mycia zębów możesz pomóc w usunięciu płytki nazębnej – żywności i lepkiego filmu, który tworzy się na zębach i zawiera bakterie. Dentysta Szczecin przypomina, że po zjedzeniu posiłku lub przekąski zawierającej cukier, bakterie mogą uwalniać kwasy, które atakują szkliwo zębów. Powtarzające się ataki mogą spowodować rozbicie szkliwa zębów i doprowadzić do próchnicy.

Co poradzi ci stomatolog?

Stomatolog przypomina, że płytka nazębna, która nie jest systematycznie usuwana także może stwardnieć i przekształcić się wtedy w kamień nazębny, dzięki czemu trudniej jest nam utrzymać czyste zęby. Wybielająca pasta do zębów może nieco usunąć przebarwienia powierzchniowe, takie jak te spowodowane przez picie kawy lub palenie papierosów. Wybielanie zębów może być również być stosowane po profesjonalnym zabiegu wybielania zębów. Stomatolog Szczecin przypomina, że aby usunąć zabrudzenia powierzchni, wybielająca pasta do zębów zazwyczaj obejmuje: specjalne materiały ścierne, które delikatnie wypolerują nasze zęby, związki chemiczne, które pomagają rozbić lub rozpuszczają plamy. Ponadto niektóre pasty wybielające zawierają specjalną substancję, która przywiera na powierzchni zębów i tworzy złudzenie optyczne, które może sprawić, że nasze zęby staną się mniej żółte.

Jak działa pasta do zębów?

dentystaPrzy stosowaniu dwa razy dziennie, wybielająca pasta do zębów może być stosowana od dwóch do sześciu tygodni, aby zęby wydały się bielsze. Wybielająca pasta do zębów, która zawiera tę substancję, może mieć skutek natychmiastowy. Szczeciński dentysta zwraca uwagę na to, że mimo tego, że wybielająca pasta do zębów jest na ogół bezpieczna do codziennego użytku, należy uważać, aby stosować się do zaleceń producenta. Nadmierne używanie wybielającej pasty do zębów może uszkodzić szkliwo zębów w czasie.

Najlepsze porady

Należy pamiętać, że wybielanie zębów nie może zmienić naturalny kolor zębów lub rozjaśnić plamę. Jeśli bierzesz pod uwagę przy użyciu wybielającej pasty do zębów, poszukaj marki, która posiada certyfikat jakości z renomowanej organizacji stomatologiczna. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nasza pasta i szczoteczka do zębów są skuteczne w usuwaniu plam na powierzchni. Jeśli nie jesteś zadowolony z efektu wybielania zębów, zapytaj swojego dentystę lub higienistkę stomatologiczną na temat innych opcji wybielania zębów. Gdy się uśmiechasz, możesz się poczuć skrępowany, gdy Twoje zęby nie będą białe lub gdy Twoje usta są pęknięte. Dlatego zwracaj uwagę na higienę jamy ustnej, aby mieć piękny i czysty uśmiech.