Czy można wybielić zęby u stomatologa?

Na pewno gabinet dentystyczny nie jest dla nas obcym miejscem, bo przecież musimy do niego chodzić, o ile chociaż trochę dbamy o swoje zdrowie. Powinniśmy bowiem pilnować stanu uzębienia i sprawdzać go właśnie u stomatologa, który szybko rozpozna u nas pierwsze objawy różnych dolegliwości i nam wtedy pomoże je wyleczyć i pokonać. Zauważmy też, że nawet na wybielanie zębów możemy się wybrać do gabinetu stomatologicznego, dlatego jeśli to na wyglądzie zębów nam zależy, i tak powinniśmy odwiedzić taki gabinet.

Skuteczność zabiegów wybielających

Najpierw znajdźmy więc gabinet, któremu zaufamy w stu procentach. W końcu dentystów jest tak wielu, że nie musimy zawsze chodzić do jednego, jeśli ten zwykle nieumiejętnie wykonuje różne zabiegi. Pamiętajmy również, że nie każdy dentysta pomoże nam wybielić zęby, bo tak zadziała jedynie dentysta estetyczny. To do niego spróbujmy się więc dostać na wizytę i wybierzmy się na nią, aby stomatolog mógł ocenić barwę naszego szkliwa. To on podpowie nam, czy rzeczywiście powinniśmy coś z nią robić, czy może taka jest nasza uroda, a inna barwa wyglądałaby nienaturalnie.

Techniki pomagające przywrócić kolor

zabiegi-wybielaniaJeśli jednak sami podejmiemy decyzję, że chcemy zainwestować w wybielanie zębów, stomatolog da nam próbki różnych odcieni, które przyłożymy do szkliwa, by ustalić jego przyszły kolor. Nie porywajmy się tutaj za bardzo, bo zbyt biały kolor również nie wygląda dobrze, gdyż mocno się odznacza i widać, że nie jest naturalny. Wybierzmy więc barwę zbliżoną do naszej naturalnej, aczkolwiek lekko jaśniejszą i pokażmy swój typ dentyście, czekając na jego akceptację. Następnie umówimy się już ze stomatologiem na dzień wykonywania zabiegu, po którym uzyskamy taki efekt, o jakim marzyliśmy.

Samo wybielanie zębów nie jest skomplikowanym zabiegiem, dlatego bez problemu powinniśmy je wykonać w swoim gabinecie stomatologicznym. Pamiętajmy też o tym, by trzymać się zaleceń dentysty co do zachowania po samym zabiegu. To ważne, bo gdybyśmy wtedy wypili np. czerwone wino, moglibyśmy na nowo przebarwić szkliwo i stworzyć na nim nieestetyczne plamy.