Uwolnij swój umysł od papierosów!

Pochłonięci codziennością nie zauważamy jak bardzo marnujemy własne życie tkwiąc po uszy w nałogach, które z dnia na dzień przybliżają nas do śmierci. Przez siedem dni w tygodniu i dwanaście miesięcy w roku nasz umysł skazany jest na trujące myśli zmuszające nas do sięgnięcia po alkohol czy po papierosa, a silna wola to sztuka obca dla większości osób chodzących po tym świecie. Rzucanie palenia wyjdzie na dobre każdemu kto się na to zdecyduje i zagłębiając się w ten temat szybko można wyciągnąć stosowne wnioski.

Dlaczego rzucanie palenia jest konieczne?

szkodliwość paleniaBez wątpienia wyjdzie to na dobre – zdrowszy organizm, lepszy wygląd, zaoszczędzanie pieniędzy, zmniejszenie ryzyka chorób serca i nie tylko. Dlaczego więc ludzie tego nie robią? Bo to trudne. Chęć zapalenia papierosa jest silniejsza od chęci wypicia szklanki wody. Chęć palenia jest silniejsza od chęci uprawiania jakiegoś sportu. Łatwo jest się poddawać, trudniej już działać czyż nie? Wiele osób opamiętuje się dopiero, gdy zachoruje lub przydarzy się coś nieprzyjemnego przez nikotynę obecną w organiźmie – błąd! Zapobieganie przed faktem jest lepsze niż działanie po nim. Decydując się  na rzucanie palenia wskazane jest znalezienie dobrego powodu i motywacji, która pozwoli wytrwać cały ten odwyk i sprawi, że po kilku miesiącach „czystości” będziemy odczuwać szczęście i dumę z samych siebie, bo udało się dokonać czegoś tak potencjalnie trudnego.

Odstawienie papierosów ma sens

Osoby nie radzące sobie z hamowaniem palenia powinny poprosić o pomoc przyjaciół, ale tych prawdziwych, a nie takich którzy przy pierwszej lepszej okazji będą namawiać do zapalenia tłumacząc wszystko argumentem, że jedna fajka w tą czy w tą nie zrobi różnicy. Otoczenie w którym się znajdujemy to ważny czynnik i najlepiej jest zaklimatyzować się wśród dobrych ludzi, którzy pokierują w tą właściwą, zdrową stronę i zdrowy tryb życia. Podczas rzucania palenia dobrym rozwiązaniem jest znalezienie sportu, a uogólniając potrzebny jest wysiłek fizyczny dzięki któremu organizm oczyści się o wiele szybciej. Pewne objawy takie jak bezsenność, zawroty czy ból głowy są nieuniknione i na początku będą towarzyszyć, ale kilka konsekwentnie i zdrowo zaplanowanych dni rozwiąże ten problem. Każdego dnia ludzie umierają na raka płuc bądź innego spowodowanego paleniem papierosów i wiele z osób chorych zapytanych czy gdyby potrafiło cofnąć się w czasie rzuciło by ten nałóg ze skruchą odpowiada, że tak. Dbajmy o swoje zdrowie bo jest tylko więc każdy moment na rzucanie palenia jest dobry i warto próbować. Ci, którzy odniosą sukces będą mieli powód do bycia szczęśliwymi ludźmi! Żyje się tylko raz!