Ile kosztują e-papierosy wielokrotnego użytku?

Do największych plusów korzystania z e-papierosów możemy zaliczyć przede wszystkim: wyższą jakość produktów (producenci dbają o każdy szczegół e-papierosa), znacznie lepsze wyniki, niższe koszty długoterminowe (3-6 zł za wkład). Natomiast do największych wad korzystania z e-papierosów wielokrotnego użytku możemy z pewnością zaliczyć: takie e-papierosy należy uzupełniać i ładować regularnie; zaawansowane wersje mogą być dość skomplikowane; wyższe koszty początkowe (90-210 zł za zestaw startowy). Która opcja jest lepsza, e-papierosy jednokrotnego użytku czy wielokrotnego? Akumulatorowe e-papierosy są lepszym wyborem dla większości ludzi, ponieważ dostarczają one dużo większej elastyczności, wydajności i niższe koszty długoterminowe. Ale dla tych, którzy chcą tylko szybko spróbować lub tym, którzy chcą eksperymentować z różnymi markami, jednorazowy e-papieros może być opcją wartą rozważenia.

Eksperymenty z e-papierosami

e-palenieNależy również pamiętać, że jednorazowe e-papierosy nie wykonają dokładnie takiej samej pracy co ładowalne wersje oferowane przez większość firm, ale jednorazowy e-papieros daje dobre pojęcie o ogólnej jakości, wydajności i smaku przed zakupem kompletnego zestawu. Papierosy elektroniczne pozwalają korzystać z nikotyny, bez konieczności tytoniu. To niepalne rozwiązanie produkuje parę i zapewnia użytkownikowi uczucie fizyczne i smak tradycyjnego papierosa, bez nieprzyjemnych zapachów, smoły lub szkodliwych substancji chemicznych. Oto jak działa e-papieros: większość elektronicznych papierosów składa się z dwóch głównych części: baterii i pojemnika. W centrum znajduje się akumulator litowo-jonowy (jednorazowy lub wielokrotnego ładowania), który stanowi najdłuższy odcinek na końcu e-papierosa. Akumulator jest wówczas połączony z pojemnikiem zawierający ustnik i większością innych składników. Wewnątrz e-papierosa znajduje się sterowanie elektroniczne, element grzewczy i komora parowania, które tworzą „atomizer” – komponent, który tworzy parę.

Budowa urządzenia do e-palenia

Jest otoczony przez ciekłą nikotynę. Z takich części składa się więc elektroniczny papieros. Gdy użytkownik inhaluje przez ustnik większość (automatycznego) e-papierosa, czujnik odbiera ten przepływ powietrza i wysyła sygnał do rozpylacza. Atomizer następnie aktywuje element grzejny i podgrzewa płyn w pojemniku w celu przekształcenia go w parę wodną. Użytkownik wdycha, nikotyna jest dostarczana do płuc i jest wydychana w gęstym obłoku pary, który wygląda i przypomina zwykły dym papierosowy. Aby dodać nieco iluzji, większość elektronicznych papierosów ma diodę emitującą światło (LED) na końcu baterii, która zapala się, gdy użytkownik wdycha, symulując gorący popiół.