Niebezpieczny zawód

Znamy go od zawsze. Rzadko ktoś z nas ma z nim do czynienia, a jeśli już się coś nam przytrafi korzystanie z jego usług jest koniecznie. Często wyobrażamy go sobie stereotypowo, bogaty, wygadany, w blasku sukcesu. Ale czy tak jest naprawdę? Czy adwokat ,to zawód idealny? Oto fakty.

Pierwsze kroki

By uzyskać odpowiedni status najpierw trzeba zacząć od początku, czyli zdobycia kwalifikacji. Wszystko jednak jest bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Początkujący adwokat musi najpierw zaliczyć pięć lat studiów, niejeden nie wytrzymuje ciągłej nauki i rezygnuje. Tutaj sprawdza się zapał i upór, jeśli student akceptuje warunki i kończy studia, to już ogromny sukces. Można wtedy powiedzieć, że kiedyś będzie z niego prawnik. Gdy okres studiów jest zakończony, wtedy młody adwokat musi zrobić aplikację. Jest to około 3 letni staż w wybranym przez siebie miejscu (musi to być kancelaria adwokacka). Najlepiej jest wybrać kancelarię cieszącą się dużym prestiżem. Po odbyciu aplikacji przyszli adwokaci zdają egzamin państwowy i po pozytywnym jego zaliczeniu mogą cieszyć się otrzymanym tytułem.

Doły i pułapkiadwokat szczecin,

Gdy ukończy się już wszystkie wymagane kursy i szkolenia, zda egzamin –co wtedy? Niestety nie jest tak, jak sobie wyobrażamy. Młody adwokat nie cieszy się uznaniem, nie prowadzi ważnych spraw, nie zarabia dużych pieniędzy. Ważne jest to, by być najlepszym od samego początku, wszystko jest ze sobą powiązane. Adwokaci zdobywając najwyższe oceny i kończąc studia  z wysoką notą mają szansę zostać przyjęci na czas robienia aplikacji do najlepszej kancelarii. Bowiem te cieszące się najwyższą popularnością nie zezwalają na obecność byle jakich studentów, taka kancelaria adwokacka sama wybiera sobie kandydatów. Dzięki wysokim ocenom młody adwokat ma szansę być jednym z nich, co z tym zrobić dalej?

Dobre miejsce

Jeśli początkujący prawnik dostanie się do prestiżowego miejsca, wtedy duża część drogi zostanie pokonana. Nie oznacza to jednak końca. Adwokat musi pokazać się z jak najlepszej strony, być aktywny, skory do wyrzeczeń i pewny siebie. Jeżeli będzie się mocno starał, a starania przyniosą efekty, wtedy z pewnością zaimponuje innym członkom ekipy. Po skończeniu aplikacji może mieć nadzieję, że kancelaria adwokacka dostrzeże walory młodego aplikanta i postanowi zatrudnić go jako pełnoprawnego pracownika. Tylko dzięki takiemu ciągowi wydarzeń, samozaparciu i dążeniu do marzeń młody adwokat stanie się pełnoprawnym prawnikiem. Niestety Ci, którym powiodło się mniej szczęśliwie czeka uboższa przyszłość, dlatego należy zastanowić się nad swoim wyborem.